maysam.darush@gmail.com

چند سال پیش در خصوص آمریکائیها در خرقه مطلبی نوشتم به آدرس ذیل :

http://www.sabohizadegan.blogfa.com/post-9.aspx

آمریکاییها فکر نکنند که هنوز برای ما کاووس نیستند هنوز برای ما بزرگترین کاووسند اگر چه در طول تاریخ همیشه از ما بوده که بر ما بوده لیکن چهره منافق و سلطه طلب آنها چون روز برای ما روشن است اینکه خود ما کوچکترین اهمال خود را نیز به گردن آمریکا و انگلیس بیاندازیم درست نیست ولی آنها سالیان سال به کمک عناصر داخلیشان حتی تا امروز به چپاول دنیا مشغولند نمونه بارز آن که امروز در سالگردش به سر می بریم لکه ننگ تاریخ معاصر کشورم 28 مرداد 1332 است که امثال شعبان بی مخها ، زاهدیها و پهلویها و نصیریها کمر به قتل ملی گرایان و آزادیخواهان این سرزمین بستند و آزاد مردی چون محمد مصدق را به دژخیمان خویش سپردند ... اینکه آمریکاییها چقدر پول خرج این روز کردند و چقدر توطئه ها که نکردند بماند و در این مقال نمی گنجد...

دوست دارم به احترام این بزرگمرد تاریخ ایران و یاران وفادارش ( نظیر شهید دکتر حسین فاطمی و سایرین ) تنها سکوت کنم


آسمان می دود ز خویش برون

او دگر در جهان نمی گنجد

آه گویی این همه آبی

در دل آسمان نمی گنجد


روحش شاد و یادش گرامی باد


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:52  توسط میثم دریوش | 

خاورمیانه از دیرباز تاکنون قلب مناقشات بوده است در حالیکه تنها چند روز از انتخابات ایران می گذرد و هنوز نیز التهاب درونی از ایران پاک نشده حوادثی مشابه در افغانستان رخ می دهد : بمبگذاری ، ترور و ناامنی آن هم دقیقا در آستانه انتخابات .... می دانم خاورمیانه هیچگاه آرام نخواهد شد . بگذریم.

سال گذشته بود و برادرم مهدی که سمت در دستگاه نفتی یا بهتر بگویم نفتکشی کشور دارد میگفت به دلیل عدم انجام تعهدات در موعد مقرر توسط شرکتهای کشتی سازی داخلی شرکت نفتکش سالیانی است که سفارش نفتکشهای خود را به کشورهایی نظیر کره جنوبی می دهد و خود نیز که به عنوان ناظر و نماینده نفتکش ایران در فرآیند ساخت و تحویل آن نیز نقش داشت اذعان میکرد که ایشان (کره ایها) بسیار زودتر از سایرین به تعهدات خود عمل می کنند و قرار داد یکساله را ظرف 8 ماه به اتمام می رسانند و ازشرکت هیوندایی به طور مشخص نام می برد چند روز پیش از وزیر رفاه و تامین اجتماعی در این خصوص در مجلس سوال شد و دقیقا ایشان نیز همین پاسخ را تکرار کرد ... جالب اینکه نمایندگان عزیز چنان در خواب خرگوشی هستند که به تازگی متوجه ایجاد 100 هزار فرصت شغلی در کشور کره جنوبی بواسطه همین مساله شده اند ... نکته جالبتری بگویم دوستم رامین که خلبان است برایم تعریف می کرد که هیچ کشوری در دنیا به خودی خود قادر نیست هواپیما بسازد و در حقیقت هواپیما سازی یک پروسه و پروژه فراملی و بین المللی است که با مشارکت کشورهای صنعتی به ثمر می نشیند و شرکت ایرباس را مثال می زد که توربین هایش را آمریکا ، طراحی کلی را فرانسه و ... انجام می دهند ...

الغرض اینکه اگر فکر میکنیم خودمان میتوانیم هواپیما بسازیم به سرنوشت کشتی سازی و قطار سازیمان دچار می شویم که نیازی به کنکاش بیشتر ندارد باید کمی نگاهمان را به مسائل تخصصی تر کنیم و فراتر از من و ما شویم.. امروزه دیگر در همه زمینه ها به خودکفائی رسیدن معنایی ندارد من الجمله اینکه ما در کشاورزی و صنایع ظاهرا به خوکفائی رسیده ایم ولی در همان زمینه ها بزرگترین واردکننده نیز هستیم!

این بحث تخصص را دیروز در مراسم خداحافظی یکی از همکاران بازنشسته نیز به جمع حاضرین عرض کردم که حتی یک نیروی خدماتی نیز باید در کارش تخصص داشته باشد وگرنه همان سیستم را دچار اختلال و نارسائی می کند.

بهروز باشید.+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 7:45  توسط میثم دریوش | 
امروز جلسه شورای مدیران بود و بحث داغ منابع انسانی مطابق معمول ... رشد پروژه ها و مسائل پیرامونی و ...
خیلی در جلسات کم طاقتم و امروز هم سکوت سنگینی داشتم پس از جلسه دو نامه دریافت کردم از دو تن از پرسنلم که مضمونش اعتراض شدیداللحنی به مبلغ کارانه شان بود بسیار بر آشفتم و حتی با یکی از همین دو نفر برخورد محترمانه ولی سنگینی داشتم و گفتم به دنبال جائی برای خود باشد...
در کل انسان خونسردی هستم و به خونسردی معروفم ولی تحمل بی احترامی را ندارم و اهل باج دادن هم نیستم ....
گفتم منابع انسانی بد نیست مقاله ای بخوانید به قلم یکی از مدیران عالی سازمان تامین اجتماعی جناب آقای علی حیدری که در یک چنین روزهایی اتفاقا از قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی دفاع کرد و زمینه ساز تشکیل وزارت رفاه و تامین اجتماعی گردید، به دوستی ایشان همیشه افتخار میکنم این آدرس وبلاگ ایشان است که در حال حاضر مدیرعامل شرکت رفاه گستر سازمان تامین اجتماعی می باشند.

http://a-heidary.blogfa.com
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:49  توسط میثم دریوش | 

دیشب سونا بودم آقای جلیلی عزیز هم که جای پدر بنده هستند نیز تشریف داشتند و زمانیکه با سعید شنا میکردیم در یکی از برگشتها داستانی از آمریکا تعریف کردند و در خصوص استخرهای مختلط و ... به آقای جلیلی که سالیان درازی مشغول تحصیل و زندگی در ینگه دنیا بوده اند گفتم : ما هنوز زنانمان حق حضور در ورزشگاه را ندارند و نگاه آمریکایی با نگاه ایرانی و حتی اروپایی زمین تا آسمان فرق میکند البته فراموش کردم بگویم در همین کشورهای اطرافمان زنان حق رای هم ندارند و حتی در افغانستان آنها را به جرم تحصیل می کشند!

بگذریم گفتم ایرونی و آمریکایی دیشب با سعید در خصوص مشخصات مرد ایرونی بحث می کردیم تصویری که حاصل شد این بود!

- ساعت بند طلا

- آستین کوتاه کمی با شکم ( شکم گنده )

- دکمه اول و دوم پیرهنش باز

- گردنبند ضخیم

- رقص یا حبیبی

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ساعت 7:27  توسط میثم دریوش | 

دیشب کتابی میخواندم که شاید هیچوقت از دوباره خوانی آن سیر نمی شوم " تفسیرهای زندگی " از ویل و آریل دورانت این کتاب ارزشمند به عنوان یک کتاب مرجع در ادبیات جهانی استفاده می شود که شرح حال نویسندگان بزرگ دنیاست.

دیشب زندگینامه مارسل پروست را میخواندم هرگاه زندگی مارسل پروست را میخوانم اول از همه به یاد خودم میافتم البته تنها تجرد مارسل شبیه من است ، بیماریهای مارسل پروست برای من هم اتفاق افتاده در زمانیکه خودم را خیلی عاشق فرض میکردم ، تقریبا تمام مدت همانند نویسندگان عاشق در دام بیماری بودم و این بیماری قصد بهبود هم نداشت و ندارد!

تفسیرهای زندگی را از خانواده ارجمند دورانت بخوانید کتاب زیبایست یک جمله از آنرا در زندگی ارنست همینگوی هرگز از خاطر نمی برم : مردها بیشتر عاشق  ظرافتند تا زیبایی.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 7:41  توسط میثم دریوش | 

اول اینکه بر خود لازم میدانم میلاد مهدی موعود را تبریک بگویم در اساطیر ، ادیان و مذاهب گوناگون به طرق مختلف به وجود و نحوه ظهور او به عنوان آخرین منجی اشاره شده است نکته جالب اینکه در افسانه های قوم مایا ( بومیان آمریکای مرکزی و جنوبی) پایان جهان در سال 2012 ترسیم شده است !! در این خصوص مفصلا بعدها خواهم نوشت ...

دوستی وبلاگ مرا این روزها مطالعه میکند و شما هم دیده اید به نام مستعار توتیا و بحثی با ایشان داشتم در خصوص دنیای مجازی... نمیخواهم وارد این بحث شوم لیکن در مقاله "پارادایم IT" در یک از بندها که به وضعیت شوراها و چشم انداز شهری اشاره نموده ام به  عنوان مثالی شهرهای الکترونیک و دورنمای آنرا در ایالات متحده در افق 2030 نام برده ام ( در دنیای نرم افزار به قسمتی از  آن اصطلاحا Business plan می گوییم ...)

مقاله ای نیمه تمام دارم در خصوص دنیای مجازی که اتفاقا تنی چند از دوستان خبرنگاران از من میخواهند زودتر آنرا به اتمام برسانم در خصوص خلاء عاطفی ارتباطات در دنیای مجازی و تخریب روح آدمها ناگفته بسیار است سابق بر این تنها مواد مخدر نابود کننده روح انسانها بود لیکن ورود به دنیای کاملا مجازی لطمات بسیار دارد که سعی میکنم پیش از انتشار مقاله ام به آنها در هیچ کجا نپردازم.

فَذَكِّرْ إِنَّمَا أَنتَ مُذَكِّرٌ ﴿۲۱﴾

پس تذكر ده كه تو تنها تذكردهنده‏اى (۲۱)

لَّسْتَ عَلَيْهِم بِمُصَيْطِرٍ ﴿۲۲﴾

بر آنان تسلطى ندارى (۲۲)
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 7:39  توسط میثم دریوش | 

دیشب به اتفاق دوستان به مجموعه ورزشی اریکه ایرانیان رفتیم به دلیل اینکه پارسا ( فرزند محمد رضا رنجبران بزرگ ) همراهمان بود در مجموعه سونا پذیرش نشدیم ( پذیرش خردسالان تنها روزهای فرد است ) در هر صورت به مجموعه سونا و استخر سرو در سعادت آباد رفتیم  جای شما خالی بسیار عالی بود و لذت بردیم ...

سعی کردم زیاد شنا نکنم و انرژیم را برای شنای ویژه صبح جمعه ذخیره کنم  بنابراین تنها از سونا و جکوزی استفاده کردم یک داستانی هم این روزها برای ایرونیها اتفاق افتاده (و این هم به تقلید از ترکیه است) تجدید حمام های سنتی است و اگر چه زیاد هم سنتی نیست ولی من از آن استقبال میکنم و لذت میبرم ...

به تازگی در تهرون " مد روز" شده در خانه ها که فضای خوبی دارد تنور هم میزنند ( به سیاق شومینه !!) و خیلی جالب است البته امروزه پزشکان استفاده از ظروف مسی و ... را همانند گذشته توصیه میکنند ، به نظرم کمی باید در خصوص سنتهای فراموش شده کنکاش کنیم و آنها را احیاء کنیم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:18  توسط میثم دریوش | 

الهی سینه ای ده آتش افروز

در آن سینه دلی وان دل همه سوز

هر آن دل را که سوزی نیست دل نیست

دل آزرده غیر از آب و گل نیست


دوستی برای من کامنت گذارده بود کم اتفاق می افتد وبلاگ دیگران را ببینم ولی رفتم و دیدم دختری به نام اصلی یا مستعار پریسا( نام مستعار آفتی برای وبلاگ نویسی ماست ) در هر صورت خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم توصیه میکنم نگاهی به این وبلاگ بیاندازید و بدانید که وفا و وفاداری همچنان زنده است ....

مرگ جوانان همیشه مرا تحت تاثیر قرار داده و در بهشت زهرا بارها بر سر آرامگاه ایشان گریسته ام و می گریم

این آدرس وبلاگ پریساست:

http://www.afsoosparisa.blogfa.com

یاقوت لب لعل تو مر جان مراقوت

یاقوت نهم نام لب لعل تو را یاقوت

قربان وفاتم به وفاتم نظری کن

تابوت به جان بشنوم از رخنه تابوت

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 8:40  توسط میثم دریوش | 
اگر اهل شنا و غواصی باشید میدانید که دنیای زیرآب دنیای بسیار زیبا و عجیبی است ، بی تردید شنا بهترین ورزش و مفرح ترین ورزش روی زمین است به نظرم شنا به من آرامش بی نظیری می دهد ... با خودم فکر میکردم که سه رویا همیشه با آدمی است : رویای سفر به فضا که تنها برای عده کمی میسر می شود، رویای غواصی که امکانپذیر است و رویای صعود به قله اورست !!!
دیشب سونا بودم و دیروقت به خانه برگشتم قرآن خواندم گوشه ای از سوره زیبای بروج و آیه ای که تکاندهنده بود :

إِنَّ الَّذِينَ فَتَنُوا الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَتُوبُوا فَلَهُمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَلَهُمْ عَذَابُ الْحَرِيقِ﴿۱۰﴾كساني كه مردان و زنان با ايمان را مورد شكنجه قرار دادند عذاب دوزخ براي آنها است، و عذاب آتش سوزان.(۱۰)

قرآن بی تردید معجزه ای است که تمام اندیشمندان جهان را به شگفت وامیدارد
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 7:25  توسط میثم دریوش | 

امروز مقاله ای از بنده با نام " پارادایم IT"در روزنامه فناوران اطلاعات و ارتباطات به چاپ رسیده است

سه شنبه مورخ ششم مرداد 1388 و در شماره 880 این نشریه معتبر فناوری اطلاعات و ارتباطات لینک را بعدا در همین جا منتشر خواهم کرد . نکته جالب اینکه شماره پرسنلی بنده نیز 880 است !!

بخوانید که رسالت هر قلمی درست نوشتن و رسالت هر انسان آگاهی اندیشیدن است .

باتشکر از دوست عزیزم فرزاد اکبرنژاد که زودتر از من این لینک را پیدا کرد و کامنت گذاشت:

http://www.itmen.ir/main1.asp?a_id=22223

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:5  توسط میثم دریوش | 

این روزها زیاد فیلم می بینم علی الخصوص فیلمهای ایرانی دیشب هم فیلمی را دیدم به نام خیلی دور - خیلی نزدیک به کارگردانی رضا میرکریمی . فیلم شرح حال دکتر عالم جراح مشهور مغز و اعصاب است که به خدا اعتقاد چندانی ندارد و مساله بیماری لاعلاج پسرش نیز مزید بر علت شده و  او تقریبا وجود خدای بزرگ را انکار می کند دکتر در جستجوی پسرش که برای رصد ستارگان به کویر رفته خود نیز بدانجا رهسپار می شود لیکن راه را گم کرده و در حالیکه خوابیده در طوفان شن مدفون می گردد ...

اگر بخواهیم همانند استادم پرفسور فرزاد فیلم را نقد کنم سخن به درازا خواهد رفت تنها یک تلمیح در فیلم دیدم که اینجا ذکر میکنم و آن هم آیه ای بسیار زیبا از قرآن است که می فرماید" یوم لاینفع مال و لا بنون " روزیکه مال و فرزندان دیگر به کارش نمی آیند .. در همان موقعی که این پزشک داشت مدفون می شد اولا در اتومبیل فوق العاده ایمن و گرانقیمتش بود و ثانیا فرزند و خانواده اش نیز هیچ کمکی به او نمی توانستند بکنند !

واقعا فکر میکردم اگر چنان که خود فرموده براحتی میتواند قومی را منحطط و قوم دیگری را جایگزین ایشان کند در قرآن داریم که اقوام ثمود و عاد و ... که فرمانروایانی بی همتا بودند حتی نشانی نمی بینید و این سخن ، سخت شگرف است .

فراموش نکنیم بهترین تلسکوپها تنها 4% آسمان را نشان می دهند .

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم مرداد ۱۳۸۸ساعت 7:43  توسط میثم دریوش | 

مقاله ای نوشتم که ظرف همین هفته یا توسط باشگاه خبرنگاران جوان و یا روزنامه فناوران اطلاعات چاپ خواهد شد موضوع مقاله " پارادایم IT" است مقاله جالبی است اگر موفق شدید بخوانید ... فکر میکنم از سر دلسوزی بود فارغ از راست و چپ نوشتم و اینکه کمی به مملکتمان کمک کنیم در مورد وضعیت اسفناک پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات صحبت کرده ام و دغدغه های قانونی و راهکارها را کمی باز کرده ام ... مقاله در سه صفحه نوشته شده و در گوشه ای از آن به نمونه هایی از شهر الکترونیک در آمریکا و ... نیز اشاره شده است ...

ایده آن نیز از گوشه ای از تئوریهای استاد ارجمند پرفسور شهیندخت خوارزمی گرفته شده است که کمی فنی تر به آن نگاه شده، امیدوارم مفید فایده قرار گیرد.

+ نوشته شده در  شنبه سوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 11:15  توسط میثم دریوش | 
جمعه کمی در مورد غذاهای چرب و چیلی که در این چند روزه خورده ام فکر کردم اگر چه بسیاری از روزها نهار نمیخورم ولی در عوض وعده های غذایی که میخورم جبران مافات می کند !!! حالا قسمتی از این برنامه غذایی :

چهارشنبه شام= پاستا با سس شیرین و تند
پنج شنبه ظهر = پیتزا مخصوص + سیب زمینی
پنج شنبه شام ( بهمراه خانواده محترم )= نون و کباب کوبیده ( از نوع سنگین ) بهمراه سنگک و دوغ
جمعه نهار= دلمه کلم
جمعه شام =چیز برگر( فکر کنم فقط 3 تا خوردم )


تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل !!!
+ نوشته شده در  شنبه سوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 7:49  توسط میثم دریوش |